Portfolio

W tak zwanym międzyczasie zajmuję się programowaniem swoich własnych rzeczy, a ich przekrój jest ogromny. Programowanie własnych dzieł nie wypełnia 100% mojego czasu wolnego, a jedynie jego znaczną część. Dzieła w moim portfolio nie zawsze są natychmiastowo gotowe do publikacji, część z nich jest w wersji alfa, bądź beta, jednak wciąż planuję pracę nad nimi, dlatego zdecydowałem się je tu uwzględnić.

Portfolio

Aplikacje na Androida

Czym jest Android, raczej nikomu wyjaśniać nie trzeba. Aktualnie w moim portfolio znajduje się jedna aplikacja na Androida, jednak żywię nadzieję, że z czasem powstanie ich więcej.

Logo Kalendarz Świąt Nietypowych

Kalendarz Świąt Nietypowych

Moja pierwsza aplikacja na Androida, jednak to właśnie dzięki niej nauczyłem się posługiwać tak skomplikowanym środowiskiem, jakim jest Android. Po czasie zmieniwszy podejście, aplikacja ta z czasem nabierze nowego „look and feel”.

pobierz z Google Play

Aplikacje na iOS

Nie inaczej ma się sprawa z systemem mobilnym od firmy Apple, czyli iOS-em. Stawiając pierwsze kroki w tym skądinąd dla mnie całkowicie nowym świecie, udało mi się osiągnąć na tyle akceptowalny stan mojego pierwszego dzieła, że zdecydowałem się tym podzielić ze światem.

Unusual Holiday Calendar iOS App

Kalendarz Świąt Nietypowych

Moja pierwsza aplikacja na iOS i jak w przypadku wersji na Androida, przyczyniła się ona do mojego poznania środowiska Apple. Zamierzam ją dalej rozwijać, ucząc się przy tym nowych możliwości i rozwiązań.

Download on the App Store

Pluginy do Bukkita

Bukkit to powłoka silnika serwera gry Minecraft, a jego najpopularniejszą fasadą implementacyjną jest Spigot (powinienem więc napisać „Pluginy do Spigota”?). Zestaw moich pluginów to Andret Tools System, czyli w skrócie ATS. Na chwilę obecną, pierwsze trzy są dostępne na oficjalnych stronach, a reszta natomiast nie, ponieważ nie są w pełni gotowe na starcie z bardzo wymagającą społecznością administracyjną. W przyszłości to się z pewnością zmieni, jednak wymaga to ode mnie nieco pracy i czasu. Niestety, nie wszystkie pluginy są również wyposażone w swoje ikony.

atsExplosivePotion icon

atsExplosivePotion

Wersja: 2.4.1

Prosty plugin umożliwiający stworzenie miotanej mikstury, której wyrzucenie spowoduje wybuch w miejscu jej zetknięcia z czymkolwiek. Wiele elementów jest w pełni konfigurowalnych.

Pobierz ze spigotmc.org

atsBlockGenerator 2

atsBlockGenerator

Wersja: 2.4.1

Dzięki temu pluginowi możliwe jest stworzenie samoregenerującego się bloku, którego zniszczenie skutkować będzie wyrzuceniem dowolnych przedmiotów. Wszystko można skonfigurować.

Pobierz ze spigotmc.org

atsHelp

atsHelp

Wersja: 2.6.1

Prosta pomoc dla graczy, którzy w przystępny sposób mogą zgłosić administratorom problem na serwerze oraz sprawdzić status ich weryfikacji przez zespół moderacyjny.

Pobierz ze spigotmc.org

atsParkour

Wersja: 1.10.2

Znacznie bardziej rozbudowana wtyczka niż poprzednie. Umożliwia tworzenie oraz przechodzenie ścieżek z przeszkodami, tzw. parkourów, jednocześnie zapisując wszystkie wyniki w bazie danych.

atsQuickParkour

Wersja 1.4.1

Dodatek do dodatku (cóż za kuriozum) od parkourów, dodaje graczom ekwipunkowe GUI, co umożliwia szybsze przełączanie się między różnymi trasami oraz wgląd w statystyki.

atsArguments

Wersja: 0.1.3

Nie jest to sam w sobie plugin, a API do komend. Dzięki temu można w łatwiejszy sposób poradzić sobie z analizą komend wpisywanych przez graczy. Dzięki temu można zlikwidować zbędnie duplikowany kod do minimum.

Pluginy do IntelliJ

IntelliJ IDEA to najlepsze IDE do programowania w języku Java, jakie istnieje. Posiada bardzo rozbudowane API do pisania pluginów, czym się zainteresowałem. W tym temacie dopiero raczkuję, jednak wciąż zdobywam wiedzę.

Mój pierwszy plugin do IntelliJ, który zainspirowany był analogicznym pluginem do Sublime Text 3. Niestety po drodze napotkałem kilka problemów, przez co projektu od dawna nie dotykałem, jednak czas go naprawić!

Ten plugin powstał w celu wspomagania mnie podczas pracy z ATS-ami, głównie z atsArguments. Ciągle go rozwijam, dodaję nowe funkcjonalności oraz dostosowuję do wszystkich zmian, jakie ciągle wprowadzam w atsArguments.

Rozszerzenia do Google Chrome

Jak popularną przeglądarką jest Google Chrome, raczej mówić nie trzeba. W związku z tym podjąłem się próby stworzenia jakiegoś prostego rozszerzenia do niego.

Logo Surround it

Surround it

Rozszerzenie w głównej mierze inspirowane środowiskami programistycznymi. Kiedy zaznaczam tekst i otwieram nawias, nie chcę, by nawias zastąpił tekst, tylko aby tekst znalazł się w tym nawiasie.

YouTube

Weźże, zrozum technologię!

Weźże, zrozum technologię!

Zdecydowałem się w końcu na nagrywanie filmów na największy serwis tego rodzaju. Nie wiem, czy coś z tego wyjdzie, ani gdzie mnie to doprowadzi, ale na razie jestem do tego nastawiony optymistycznie.

Wsparcie techniczne

Moje portfolio byłoby wybrakowane, gdybym nie wspomniał o kilku serwisach, dla których stanowię wsparcie techniczne. Pragnę zaznaczyć, iż nie są to jednak współprace komercyjne!

icon

PoleIT

Jako specjalista do spraw merytoryki prowadzę szkolenia w PoleIT według swojego autorskiego programu i materiałów. Jest to firma specjalizująca się w kompleksowych szkoleniach głównie w języku Java. Oferta PoleIT wykracza poza standardowe ramy, oferując kursantom nie tylko solidne podstawy, ale także inspirujące doświadczenie edukacyjne.

MFPKIS

MFPKIS

Małopolska Fundacja Promocji Kultury i Sztuki prowadzi działalność artystyczną, edukacyjną oraz promuje kulturę, sztukę i muzykę polską. Zajmuje się ona również organizacją festiwali, koncertów, warsztatów o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych „U Ignasia”.

FitMind 1

FitMind – KarolTrenuje

Karol Łakomiec to trener personalny, mentor FIT MIND  i założyciel studia treningowego Power Training Center. Swoją wiedzę oraz umiejętności doskonalił pod kierunkiem najlepszych specjalistów w branży health&fitness w kraju i za granicą, takich jak Radosław Składowski, Jakub Mauricz czy Paweł Głuchowski.

AmeliaLine.pl

Amelia Line

Jeśli zmagasz się ze zmarszczkami, suchą skórą, przebarwieniami lub odczuwasz bóle w ciele, czy po prostu chcesz mieć chwilę dla siebie, AmeliaLine oferuje produkty z myślą o Tobie. Zaprojektowane w stylu delfina, idealnie dopasowują się do każdego kształtu twarzy.

Andret Discord Solutions

Nadszedł i czas, by spróbować swoich sił z API Discorda, co skończyło się powstaniem ADS-ów. Z czasem pewnie będzie tego więcej, teraz jednak trzeba skupić się na rozwoju moich aktualnych dzieł.

Logo Discord

Torphes

Prosty bot użytkowy, który na chwilę obecną potrafi policzyć wiadomości wszystkich użytkowników kanału w dniu wykonania komendy oraz ich największą ilość konsekwentnych wiadomości (bez wiadomości innego użytkownika po drodze).

Braki w portfolio — czego jeszcze chcę spróbować?

Praca programisty to niekończąca się nauka, dlatego też nie zamierzam spocząć na laurach w tym ani żadnym momencie w przyszłości. Planuję zmierzyć się z kilkoma jeszcze frameworkami. Na pewno na mojej drodze widzę:

Pluginy do WordPressa

Te kuszą niesamowicie. Pracując z WordPressem, zawsze brakuje mi jakiejś funkcjonalności, aktualnie znajduję obejścia lub dodaję na kolanie kod w edytorze motywów. Najczęściej plugin rozwiązałby problem, dlatego rozważam ich tworzenie.

Logo WordPress
Logo eclipse

Plugin do eclipse’a

Mając już na koncie pluginy do IntelliJ, chciałbym równolegle nich rozwijać jakieś do eclipse’a. Jako że z tym pseudośrodowiskiem się nieszczególnie lubimy, nie wiem, czy zdzierżę.

Rozszerzenia do Firefox’a

Rozważam także zabawę w rozszerzenia do przeglądarki spod ikony ognistego lisa. Podejrzewam, że wystarczy to inaczej spakować, w końcu kod JavaScript jest taki sam, czyż nie?

Logo Firefox