Portfolio

W tak zwanym międzyczasie zajmuję się programowaniem swoich własnych rzeczy, a ich przekrój jest ogromny. Programowanie własnych dzieł nie wypełnia 100% mojego czasu wolnego, a jedynie jego znaczną część. Dzieła w moim portfolio nie zawsze są natychmiastowo gotowe do publikacji, część z nich jest w wersji alfa, bądź beta, jednak wciąż planuję pracę nad nimi, dlatego zdecydowałem się je tu uwzględnić.

Portfolio

Aplikacje na Androida

Czym jest Android, raczej nikomu wyjaśniać nie trzeba. Aktualnie w moim portfolio znajduje się jedna aplikacja na Androida, jednak żywię nadzieję, że z czasem powstanie ich więcej.

Logo Kalendarz Świąt Nietypowych

Kalendarz Świąt Nietypowych

Moja pierwsza aplikacja na Androida, jednak to właśnie dzięki niej nauczyłem się posługiwać tak skomplikowanym środowiskiem, jakim jest Android. Teraz zbieram tego żniwo, w związku z czym aplikacja obecnie sprawia pozory porzuconej, jednak z wielką przyjemnością do niej wrócę, kiedy tylko będę miał czas.

pobierz z Google Play

Pluginy do Bukkita

Bukkit to powłoka silnika serwera gry Minecraft, a jego najpopularniejszą fasadą implementacyjną jest Spigot (powinienem więc napisać „Pluginy do Spigota”?). Zestaw moich pluginów to Andret Tools System, czyli w skrócie ATS. Na chwilę obecną żaden z nich nie jest dostępny na oficjalnych stronach, bo… W sumie, bo nie. Może w przyszłości to zmienię.

atsExplosivePotion

Prosty plugin umożliwiający stworzenie miotanej mikstury, której wyrzucenie spowoduje wybuch w miejscu jej zetknięcia z czymkolwiek. Wiele elementów jest w pełni konfigurowalnych.

atsBlockGenerator

Dzięki temu pluginowi możliwe jest stworzenie samoregenerującego się bloku, którego zniszczenie skutkować będzie wyrzuceniem dowolnych przedmiotów. Wszystko można skonfigurować.

atsHelp

Prosta pomoc dla graczy, którzy w przystępny sposób mogą zgłosić administratorom problem na serwerze oraz sprawdzić status ich weryfikacji przez zespół moderacyjny.

atsParkour

Znacznie bardziej rozbudowana wtyczka, niż poprzednie. Umożliwia tworzenie oraz przechodzenie ścieżek z przeszkodami, tzw. parkourów.

atsQuickParkour

Dodatek do dodatku (cóż za kuriozum) od parkourów, dodaje graczom ekwipunkowe GUI, co umożliwia szybsze przełączanie się między różnymi trasami oraz wgląd w statystyki.

atsArguments

Nie jest to sam w sobie plugin, a API do komend. Dzięki temu można w łatwiejszy sposób poradzić sobie z analizą komend wpisywanych przez graczy. Dzięki temu można zlikwidować zbędnie duplikowany kod do minimum.

Pluginy do IntelliJ

IntelliJ to najlepsze IDE do javy, jakie istnieje. Posiada bardzo rozbudowane API do pisania pluginów, czym się zainteresowałem. W tym temacie dopiero raczkuję, jednak wciąż zdobywam wiedzę.

Mój pierwszy plugin do IntelliJ, który zainspirowany był analogicznym pluginem do Sublime Text 3. Niestety po drodze napotkałem kilka problemów, przez co projektu od dawna nie dotykałem, jednak czas go naprawić!

Ten plugin powstał w celu wspomagania mnie podczas pracy z ATS-ami, głównie z atsArguments. Ciągle go rozwijam, dodaję nowe funkcjonalności oraz dostosowuję do wszystkich zmian, jakie ciągle wprowadzam w atsArguments.

Rozszerzenia do Google Chrome

Jak popularną przeglądarką jest Google Chrome, raczej mówić nie trzeba. W związku z tym podjąłem się próby stworzenia jakiegoś prostego rozszerzenia do niego.

Logo Surround it

Surround it

Rozszerzenie w głównej mierze inspirowane środowiskami programistycznymi. Kiedy zaznaczam tekst i otwieram nawias, nie chcę, by nawias zastąpił tekst, tylko aby tekst znalazł się w tym nawiasie.

Braki w portfolio — czego jeszcze chcę spróbować?

Praca programisty to niekończąca się nauka, dlatego też nie zamierzam spocząć na laurach w tym ani żadnym momencie w przyszłości. Planuję zmierzyć się z kilkoma jeszcze frameworkami. Na pewno na mojej drodze widzę:

Pluginy do WordPressa

Te kuszą niesamowicie. Pracując z WordPressem, zawsze brakuje mi jakiejś funkcjonalności, aktualnie znajduję obejścia lub dodaję na kolanie kod w edytorze motywów. Najczęściej plugin rozwiązałby problem, dlatego rozważam ich tworzenie.

Logo WordPress
Logo iOS

iOS

Inną ścieżką, którą też planuję podjąć, są aplikacje na iOS, nigdy nie miałem okazji w tym pracować. Rozważam to, ponieważ chciałbym mieć aplikację zarówno na system operacyjny Android jak i iOS. Tak więc połowa za mną, a połowa przede mną.

Plugin do eclipse’a

Mając już na koncie pluginy do IntelliJ, chciałbym równolegle nich rozwijać jakieś do eclipse’a. Jako że z tym pseudośrodowiskiem się nieszczególnie lubimy, nie wiem, czy zdzierżę.

Logo eclipse
Logo Firefox

Rozszerzenia do Firefox’a

Rozważam także zabawę w rozszerzenia do przeglądarki spod ikony ognistego lisa. Podejrzewam, że wystarczy to inaczej spakować, w końcu kod JavaScript jest taki sam, czyż nie?

Boty do discorda

Na koniec planuję walkę z botami do discorda. Podejrzewam, że mogą mi one bardzo wiele zautomatyzować, wiec chcę zbadać ich potencjał.

Logo Discord
Logo YouTube

YouTube

Chciałbym spróbować swoich sił, nagrywając filmy na YouTube. Nie planuję uczyć, a raczej mówić o technologii w przystępny dla wszystkich sposób. Czas pokaże, czy dam radę